Silinen Fotoğrafları Geri Getirme İşlemi Nasıl Yapılır?


Silinen fotoğrafları geri getirme birçok kişi tarafından merak edilmekte olan işlemler arasında yer alır. Dijitalleşen dünya sayesinde hayatımıza giren birçok unsur bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise akıllı telefonlardır. Akıllı telefonlar sayesinde hayatımızın her anını fotoğraflayıp her anıyı görselleştirebilmekteyiz.

Bu durumda ise cihaza yer alan görselleri önemsiz olarak görüp silme işlemi gerçekleştirebiliriz. Hayatın ilerleyen dönemlerinde ise silinmiş olan bu fotoğrafa ihtiyaç duyabiliriz. Bu gibi durumlarda ise fotoğrafı geri yükleme ihtiyacı duyarız.

Bizler için değerli olan görsellerin silinmesi oldukça üzücü bir durumdur. Bu gibi durumlarda dosyaların geri getirilmesini isteriz imkansız olarak görünüyor olsa da basit birkaç yöntem sayesinde bu fotoğrafları geri getirmek mümkündür.


Kalıcı Olarak Silinen Fotoğraflar Geri Getirilebilir Mi?

Telefondan veya bilgisayarlardan herhangi bir sebeple silinmiş olan fotoğraflara hayatın belli bir döneminde ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu gibi durumlarda geri getirilemeyecek gibi görülen fotoğraflar basit birkaç yöntem sayesinde geri getirilebilir.

Silinen dosyaları geri getirme işleminiz sağlayan birçok program bulunmaktadır. Bu programlar sayesinde gereksiz olarak görülüp silinmiş olan fotoğrafların geri getirilmesi mümkün hale gelir. Birçok programın deneme sürümleri ücretsiz olarak sunulabilmektedir. İndirilmiş olan deneme sürümleri, silinmiş olan fotoğrafların kurtarılması için yeterli olacaktır.

Ancak bazı durumlarda programlar yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle profesyonel bir yaklaşım ile müdahale edilmesi gerekir. Bu durumda ise alanında profesyonel olan veri kurtarma firmaları ile çalışılması silinen fotoğrafları geri getirme işlemi için büyük önem taşır.


Telefondan Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Herhangi bir sebep nedeniyle bilgisayar veya telefon ortamında muhafaza edilen resimler silinebilmektedir. Güç kesintileri, yanlışlıkla sil konutunun verilmesi ya da virüslerin var olması gibi farklı nedenler dolayısıyla resimler silinebilir. Bu durumda silinen fotoğrafları geri getirme ihtiyacı duyulmaktadır.

Cihaz üzerinde silinmiş olan fotoğrafların geri getirilmesi için uygulanan birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ücretsiz deneme sürümü olarak sunulan geri getirme programlarıdır. Bu programlar sayesinde silinmiş olan fotoğrafların geri getirilmesi denenebilir.

Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme IPhone

Kalıcı olarak silinmiş olan fotoğrafların geri getirilmesi birçok kişinin merak etmekte olduğu bir işlemdir. Teknolojinin bizlere getirmiş olduğu unsurlardan bir tanesi olan telefonlarda ihtiyacımız olan bütün uygulamalara erişim sağlayabilmekteyiz.

Bu teknoloji ile beraber iPhone telefonlarda bulunan basit birkaç yöntem ile kalıcı olarak silinmiş fotoğraflar geri getirilebilir. iPhone silinen fotoğrafları geri getirme işlemi yapabilmek için iOS 8 ve üzeri yazılıma sahip telefonlarda fotoğraflar uygulamasında son silinenler klasörü bulunmaktadır. Bu klasörde silinmiş olan fotoğrafları 30 gün içerisinde kurtarma imkanı elde edilmiş olacaktır.

Eğer bu alanda 30 gün süreyi doldurmuş olan fotoğrafların kurtulabilmesi için farklı veri kurtarma uygulamaları tercih edilebilir.

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Samsung

Günümüzde birçok kişinin tercih etmekte olduğu Samsung telefonlarda silinmiş olan fotoğrafların geri getirilmesi oldukça kolaydır. Bu telefonlarda galeri bölümünde çöp kutusu özelliği bulunur. Silinmiş olan fotoğraflar çöp kutusu bölümünde bulunuyor ise geri yükleme işlemi oldukça basittir.

Samsung silinen fotoğrafları geri getirme işleminin yapılabilmesi için bir diğer unsur ise Google fotoğraflar uygulamasını kullanmaktır. Google fotoğraflar uygulaması bağlı olduğu cihazda bulunan bütün fotoğrafları yedeklemekte olan bir uygulamadır.

Bu uygulama sayesinde telefon galerisinden silinmiş olan fotoğraflar kolaylıkla bulunabilir. Ancak bu uygulamadan da silinmiş olan fotoğraflar uygulamada bulunan çöp kutusu alanına taşınır. Bu alanda 60 gün boyunca tutulur.