Hizmetlerimiz

Home / Hizmetlerimiz
ADLİ BİLİŞİM

“Adli Bilişim, elektronik ortamlardan elde edilen bulguların, çeşitli donanım ve yazılımlar kullanılarak hukuki delillere dönüştürülme sürecidir. Bu süreç çok hassas olmakla birlikte, sonuçlar hayati olabilir”

Bildiginiz üzere bilgisayar çagında oldugumuz için bir çok bigisayar ortamındaki önemli evrakları kaybolan görünteleri ve bozulmuş olan diskleri profesyonel anlamda geri getirme işlemi yapmaktayız.

APPLE VE MAC VERİ KURTARMA

HFS ve HFS+ dosya sistemleri Apple Machintosh cihazlar tarafından kullanılmaktadır, bu dosyalama sistemleri diğer Microsoft işletim sistemleri tarafından kullanılan FAT ve NTFS sistemlere göre çok farklı yapıdadırlar. Bu yüzden HFS ve HFS+ sistemlerinden yapılan veri kurtarma işlemleri kendine özel yöntemler ve profesyonel yazılımlar gerektirmektedir.

Apple Mac Veri Kurtarma Verilab Apple Mac cihazlarda veri kurtarma yöntemlerinde uzmanlaşmıştır, bugüne kadar yapılan bir çok çalışmada yüksek oranda başarı yüzdesi sağlanmaktadır.

FLASH BELLEKTEN VERİ KURTARMA

Bozulmuş veya hasarlı flash belleklerinizden veri kurtarma işlemini yapmaktayız.Bildiginiz üzere ucuz maliyetli ve günümüzde çok yaygın olan bir depolama araçlarıdır.Flash belleklerinizde fiziksel veya yazılımsal hatalar sonucu kaybolmuş verilerinize kurtarma işlemi yapmaktayız.

HARDDİSKTEN VERİ KURTARMA

Harddisk, bilgisayarınızdaki depolama birimidir.Bir çogumuz gündelik hayatımızdaki bilgisayarlarımızda datalarımızın harddisklerimizin üzerinde oldugunu bilmemekteyiz.Bu konuda yeterli teknik bilgiye ve donanımıa sahip olmadıgımız için veri kaybı yaşayabiliyoruz.Bu konuda firmamız olarak verilerinizin en güvenli ve hızlı şekilde kurtarılmasını saglamaktayız.

Harddisklerimizde neden arıza oluşur!Bilgisayarlarınıza casus yazılım bulaşması,aniden elektrik kesintilerinde genel agırlık olarak fiziksel darbeye magruz kalması sonucu oluşur.Zaman içinde kullanmış oldugunuz harddisklerinizde oluşan bad sector diye adlandırdıgımız bozulmuş bölümler oluşur bunlar harddiskiniz bozulmasına neden olabilir.

RAİD DİSKTEN VERİ KURTARMA

RAID,diskler arasında veri kopyalama veya paylaşımı için birden fazla sabit diski kullanarak yapılan veri depolama tasarısıdır. Tek diske göre, RAID’in yararı, veri bütünlüğünü, hata toleransını, iş çıkarma yeteneğini ve toplam disk kapasitesini artırmasıdır. Özgün uygulamalarda, anahtar avantajı disk kapasiteyi artırmakla beraber disk performansını da yükseltmesi ve verileri eş zamanlı olarak yedeklemeyi sağlamasıdır.

SSD DİSKTEN VERİ KURTARMA

Solid State Disk’ler sadece erişim süresi avantajına değil, veri güvenliği anlamında da mekanik sabit disklerden çok daha ilerideler. 0 ila 70 derece sıcaklıkta optimum olarak çalışabilen bu diskler 1500 G’lik darbe dayanımına sahiptirt. SSD’lerin okuma ve yazma performansına gelince, 100MB/s okuma 80MB/s yazma performansını görmekteyiz.

VERİ YEDEKLEME

Depolanan verilerin, herhangi bir nedenle zarar görmesi, kurumların çalışma süreçlerinde ciddi zararlara yol açabilmektedir. Yaşanabilecek bir felaket durumu sonrasında, depolanan verilerin geri yüklenememesi, kurumun ticari faaliyetlerine son vermesine neden olabilecek kadar ciddi sonuçlar doğurabilmektedir.

Kurumlar için her geçen gün önemi artan ve hayati bir öneme sahip olan verilerin, yedeklenmemesi büyük risk oluşturmaktadır. Bu nedenle kurumlarda çalışma süreçlerine bağlı olarak, yedekleme sistemleri kurulmalı ve yedekleme işlemleri günlük olarak takip edilmelidir.

Start typing and press Enter to search