Bilgisayar Virüsü Nedir ?

Home / Genel / Bilgisayar Virüsü Nedir ?

Bilgisayar Virüsü Nedir ?

indir

Bilgisayar virüsleri, bir bilgisayardan bir diğerine yayılmak ve bilgisayarın çalışmasına müdahale etmek için tasarlanmış minik yazılım programlarıdır.

Bir virüs, bilgisayarınızdaki bilgileri bozabilir ya da kaldırabilir , kendisini öbür bilgisayarlara dağıtım amaçlı e-posta programınızı kullanabilir ya da üstelik sabit diskinizdeki herşeyi kaldırabilir .

Bilgisayar virüsleri çoğunlukla e-posta iletilerindeki eklerle ya da ani iletileşme mesajlarıyla otlar . Bu sebeple , e-posta eklerini, iletinin kimden geldiğini bilmeden ve bu şekilde tek ek geleceğini bilmediğiniz vaziyetlerde hiçbir zaman açmamanız mühimdir .

Virüsler, komik resimler, kutlama kartları ya da ses ve imaj dosyaları benzeri ilave eder şeklinde kimliklerini gizleyebilirler.

Bilgisayar virüsleri bununla birlikte Internet’ten yapılmış olan karşıdan yüklemeler yöntemiyle da otlar . Yasalara ters yazılımlarda ya da karşıdan doldurmak isteyebileceğiniz öbür dosyalar ya da programlarda gizlenebilirler.

Bilgisayar virüslerinden kaçınmaya destekçi olması amaçlı bilgisayarınızı en nihai güncelleştirmelerle ve virüsten savunma araçlarıyla, güncel tutmanız en nihai tehditler Ile Ilgili bilgi sahibi olmanız, bilgisayarınızı standart kullanıcı olarak (yönetici olarak değil), çalıştırmanız ve Intertam olarak’te sörf yaparken, dosyaları indirirken ve ekleri açarken birden çok basit kurala uyumlu davranış etmeniz gerekir.

Bilgisayarınıza virüs bulaşmışsa, virüsün türü ve bilgisayarınıza bulaşmak amaçlı kullandığı metot virüsü temizlemek ve daha çok bulaşmasını engellemek civarı mühim değildir .

images

verilab yönetim

Bir yorum yazın

Start typing and press Enter to search